Bónusz blackjack és rulett és kaszinók

  1. 5 Eus Online Kaszinó Befizetés Nélkül 2023: Az egyes online kaszinó játékosok mindig rövid távon játszanak.
  2. Legjobbes Nyerő Magyar Web Játékgépek 2023 - Van igazi stílus és személyiség mögött ezen az oldalon, plusz ők voltak az első márka, hogy dolgozzon ki saját exkluzív bingó játék a platform, formájában a maszkos énekes UK Bingo.
  3. Legjobb Kaszinó Bónusz Oldalak 2023: Ha unatkozni bingó akkor nézd meg a rengeteg rések és kaszinó játékok, amelyek szintén szerepelt itt.

Nincs befizetés online kaszinó promóciók 2023

Magyar Kaszinó Online
A játszott egy extra nagy sor orsók és rengeteg bónusz funkciók tartani a játékosok szórakoztatják.
Kaszinó Élő Spins Stratégia
A nyerőgépek könnyen igényelhetik azt a címet, hogy a legkeresettebb játék mind a szárazföldi, mind az online kaszinókban.
Akár a népszerű fizetési módokat részesíti előnyben, akár inkább a helyi módokat, az EvoSpin lefedte Önt.

Igazi kaszinó bónusz rulett trükkök 2023

Casino Online Magyarul
Az admin panelen a játékosok egy pillanat alatt megtekinthetik az összes bónuszt és díjat, így mindig pontosan tudja, hol tartózkodik.
Kaszinó Nincs Letét Bónusz Rulett Alkalmazások
Ön tudja játszani Dragon Master szabad módban a kaszinóban, vagy olvassa el a felülvizsgálatot, és megy a harcot a szörny, valódi pénzben játszani.
Hogyan Nyerhetsz Jackpot Gyümölcs Nyerőgépeket

Hipoterapija – profilaktikos ir gydymo priemonė

Published by Admin on

Hipoterapija – profilaktikos ir gydymo priemonė

Tėvai visada savo vaikams nori tik gero. Visada. Vaikus saugo, vaikus globoja, gydo, vaikams perka, vaikus ugdo, veža į įvairias lavinimo ir ugdymo įstaigas. Tai visada sudaro įspūdį, bet ne visada duoda rezultatų.

Taigi, vaikai ar net kūdikiai jau labai ansktyvame amžiuje sužino, kas yra aukšti reikalavimai ir kaip yra sunku kai nuvili pačius artimiausius žmones- tėvus, neįgyvendindamas jų lūkesčių (kurie dažnai yra neadekvatūs situacijai ir vaiko amžiui). Tėvai liūdi, pyksta, jaučiasi bejėgiais kai mato savo vaikų nesėkmes, labia skaudžiai išgyvena ir nuolat kelia klausimus, ką aš ne taip darau? Kodėl mano vaikui nesiseka? Arba kodėl mano vaiką ištiko ši liga ar sutrikimas? Ar galėjau padaryti kažką kitaip?

Pasak, Valstybinio psichikos sveikatos centro (VPSC), vaikų sergamumas ir ligotumas psichikos ir elgesio sutrikimais nemažėja, o stabiliai kasmet didėja. Lietuvoje pagrindinėmis vaikų neįgalumo priežastimis yra psichikos ir elgesio sutrikimai, nervų sistemos ir jutimo organų ligos. Todėl jeigu mes norime padėti vaikui, turime jį pažinti, įsiklausyti į jį, elgtis pagarbiai, su pasitikėjimu leisti jam skleisti savo autentiškumą stiprinti pasitikėjimą savimi ir šalia esančiu, išmokyti visiškai atsipalaiduoti ir mėgautis akimirkos malonumu ir pasijausti laisvu!

Viena iš daugybės šiuo metu pasaulyje taikomų ir rekomenduojamų terapijų vaikams yra hipoterapija (hipoterapija (gr.Arklys ir gydymas)- gydymas, kuriame naudojami arkliai). Kodėl hipoterapija arba jojimas?

Gydymo jojimu terminas buvo minimas jau senovės Graikijos šaltiniuose. Gydymą jojimu minėjo ir Hipokratas savo veikale apie natūralią mankštą (460- 377 metais prieš mūsų erą). Arkliai ir jojimas gali atstatyti prarastas funkcijas ar jas kompensuoti, nes ,, mokslininkai patvirtino nuo žilos senatvės žinomą tiesą: žirgo ėjimo ritmas atitinka žmogaus ėjimo ritmą, todėl jojimas padeda smegenims atkurti judesio funkcijas” [Vasiliauskai, 2012: 514], kurios skatina psichomotorinės koordinacijos įgūdžių formavimąsi, dėmesio koncentracijos gerėjimą, atlieka nuotaikos reguliavimo funkciją.

Neatsiejama hipoterapijos dalis- glostymas, šukavimas, rūpinimasis arkliu, todėl net sąmoningai neskatinant, tarp vaiko ir arklio užsimezga santykis, o vėliau ir stiprus ryšys. Tai skatina vaiką domėtis ne tik savo vidiniu pasauliu ar išgyvenamomis intensyviomis sunkiomis mintimis (kas dažnai būna dėl ligos ar sutrikimo), bet ir išoriniu, šalia vaiko esančiu pasauliu.

Taip gali būti ugdoma vaiko kantrybė, ramybė, atsakomybė, savarankiškumas ir žinoma, pasitikėjimas savimi ir savo galimybėmis. Vaikai supranta bendradarbiavimo kasdieninėje veikloje svarbą, pradeda pasitikėti išoriniu pasauliu, kuriuo yra tekę ne kartą nusivilti. Pamatomos savo ir kitų galimybės, ribos ir tai padeda išmokti kontroliuoti savo impulsus, norus.

Išmoksta planuoti savo veiksmus ir suprasti priežasties ir pasekmės ryšį. Jojimas stimuliuoja ir žadina sveiką vaiko judrumą, ištvermę ir drąsą. Žinoma, tai priklauso ir nuo jojimo trukmės ir nuo vaiko emocinės ir fizinės būklės. Tačiau nuostabu tai, kad pramokti joti gali kiekvienas, nes jojimas- tai įgudimas, o įgūdžiai įgyjami tik bandant bei lavinantis. Todėl tėvai gali jau nuo mažų dienų skatinti vaikų meilę žirgui, o ne baimę gyvuliui.

Supažindinti su žirgu ir mokyti rūpintis juo ir įsitraukti į bendrą smagų hipoterapijos procesą, kurį planuoja ir organizuoja specialistai, tačiau tęstinumą užtikrina tėvai, kurie namuose primena teigiamas emocijas, skatina vaiką periodiškai lankytis žirgyne ir žinoma nuveža į žirgyną. Dažnai tėvai gali tapti labai gerais pagalbininkais ir svarbios informacijos apie vaiką tiekėjais, hipoterapijos specialistams.

Kaip anksčiau minėta, hipoterapijos nauda ir prasmė yra žinoma nuo žilos senatvės, tai sena, labai sena sritis, tik deja, skubančiame ir nepastoviame pasaulyje, ši terapijos priemonė labai nepelnytai pamiršta. Lietuvoje hipoterapija nėra net oficialiai įteisinta, todėl senos tiesos, paremtos šiuolaikiniais tyrimais ir darbo metodais, galėtų teikti labai didelę naudą vaikų, turinčių emocijų ir elgesios sutrikimų, profilaktikai, gydymui, prevencijai ir postvencijai.

2012 metais Didžiojoje Britanijoje jojimas buvo taikomas 30 tūkst. pacientų [ Riding for the Disabled Association Incorporating Carriage Driving. www.rda.org.uk/assets/RDA-Trustees-Report-Accouts-2012-final.pdf ] O kaip Lietuvoje? Ar galėtų Lietuvoje hipoterapija tapti dažnai taikoma terapijos priemone? Manau taip, nes ,,tarpukario Lietuvoje buvo likę tokie arkliai, kurie nebetiko jokiai kariuomenei. Tačiau žirgininkystė buvo atkurta per labai trumpą laiko tarpą” [V.Meška, V.Gurauskas, K.Natkevičius, 1997: 33, 34].

Šiuo metu Lietuvoje jau yra daugiau nei 90 žirgynų tik gaila, kad hipoterapija yra taikoma pakankamai retai. Norint padėti vaikui ir šeimai, būtina plėsti prevencijos, gydymo ir reabilitacijos paslaugų spektrą. Suvienyti skirtingus požiūrius, tikslus, žinias ir priemones, kad būtų padėta vaikui, turinčiam emocijų ir elgesio sutrikimų, o norint pasiekti apčiuopiamų rezultatų- reikia neskubėti ir dirbti darniai su arkliu kuris iš prigimties ramus, socialus ir bendradarbiaujantis gyvūnas. 

Literatūra
Jusper Juul, Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda.- Vilnius: Tyto Alba, 2010.- 159 p.- ISBN 978-9986-16-786-0 
Meška V., Gurauskas V., Natkevičius K., : Efektyvus sveikatos stiprinimo ir reabilitavimo metodas.- Vilnius: REGNUM fondas, 1997.-116p.- ISBN 9986-494-37-0 
Oaklander V., Langas į vaiko pasaulį.-Kaunas:Žmogaus psichologijos studija, 2007.-310p.- ISBN 978-9955-9987-0-9 
Vasiliauskai D.,J.,A., Ilgo gyvenimo paslaptys.- Vilnius: Alma littera, 2012.- 517p.- ISBN 978-609-01-0158-2 
Interneto enciklopedija
http://lt.m.wikipedia.org/wiki/Hipoterapija 
Riding for the Disabled Association Incorporating Carriage Driving. Oficiali 2012 metų veiklos ataskaita 
http://www.rda.org.uk/assets/RDA-Trustees-Report-Accouts-2012-final.pdf 
Portalas medikams. Hipoterapija ir jos poveikis vaikams: atvejo aprašymas
http://www.medpraktika.lt/naujienos/naujiena/447/hipoterapija-ir-jos-poveikis-vaikams-atvejo-aprašymas 
Valstybinis psichikos sveikatos centras
http://www.vpsc.lt


0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *