Blackjack lapok értéke

  1. Bónusz Blackjack És Slots Játékok Magyar Nyelven 2023-Ban Nyerési Esélyei: Beszéltem a Fizetési csapatunkkal, és számláját most ellenőriztük az Ön által megadott dokumentumokkal.
  2. Hogyan Lehet Nyerni A Slot Bónuszokon Az Online Kaszinóban 2023-Ban - Ezzel, kapsz egy 125% bónusz mérkőzés az egész az első három betétek.
  3. Online Kaszinó Magyar Nyelvű Szerencsejáték Szabályokkal És Nyerőgépekkel: A linkelt oldalak lehetőséget kínálnak a póker tanulására és élvezetére cikkek, nyereményszorzók és játékpénzes játékok biztosításával.

Online kaszinó játékjátékautomaták 2023

Kaszinó Nincs Letét Játékok Pörgetések Ingyen
Ez a játék magas szintű változékonyságot kínál.
Paysafecard Kaszinó Nincs Letét Befizetése
Minden fogadás, amit Ön és a többi játékos tesz, segít felépíteni a progresszív jackpotot.
Akkor kezdődik kihasználva ezeket az ajánlatokat regisztrál a kaszinóban.

Gyümölcs magyar pörgetések

Keresse Meg A Kombinációs Kenó Játék Szabályait
Ezek közé tartozik a hétvégi újratöltés, a heti újratöltés, a heti cashback stb.
Gyümölcs Nyerőgépek Ingyenes Játék
Irigykedve nézett a kék képernyőre, gazdag autók figyelése mesés villákba érkezett.
Új Online Kaszinók 2023-Ban Amelyek Kínálnak Játékot Gépekkel Befizetés Nélkül

Kompiuteris ir vaikas

Published by Admin on

Kompiuteris ir vaikas

Yra daug nuomonių, kada reikėtų leisti vaikui naudotis kompiuteriu. Vieni tėvai linkę leisti anksti, kad vaikas susipažintų su kompiuteriu ir jo galimybėmis ir būtų šiuolaikiškas. Kiti nori, kad vaikas kuo vėliau pradėtų juo naudotis, kad džiaugtųsi kitais dalykais. Kaip reikėtų elgtis, į ką atsižvelgti ir ką pataria gydytojai – psichologai (amžius, individualios vaiko savybės, laikas, rekomenduojamas per dieną ar savaitę praleisti).
Pradėdama atsakyti į jūsų klausimą, noriu pastebėti, kad jūsų klausime ir slypi pats atsakymas- yra labai daug nuomonių ir labai kraštutinių, kurios teigia, kad vaikams labai naudinga lavinimo priemonė yra kompiuteris ir kad tai labai žalinga priemonė yra kompiuteris. Ir čia manau, svarbiausia yra pastebėti, kad pats kompiuteris savaime nėra nei žalingas, nei naudingas. Viską lemia tai, kas yra daroma su kompiuteriu, kaip dažnai tai daroma ir kaip intensyviai. 
Kokie galimi teigiami naudojimosi kompiuteriu aspektai?
Socialinių mokslų daktarai Lawrens Kutner ir Cheril Olson Harvardo atliko tyrimą, kuriame teigia, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų mokėjimas naudotis kompiuteriu pagerina jų pažintines funkcijas ir pasirengimą mokyklai. Kompiuterio pagalba tėvai gali rasti daug vaizdingų paaiškinimų savo ,,kodėlčiukams”, o ir priešmokyklinio amžiaus vaikai, pradinukai gali patys rasti atsakymus į jiem rūpimus klausimus. Taip pat vaikai labiau mėgsta žaisti nei mokytis ir čia vėl gali pasitarnauti kompiuteris. Yra nemažai žaidimų, kurių pagalba galima lavinti daugybę įgūdžių, pradedant visai mažais vaikais, baigiant vyresnio amžiaus. Toronto universiteto atliktų studentų tyrimas patvirtino, kad žaidžiusių ir nežaidžiusių vaizdo žaidimus žmonių erdviniai gebėjimai reikšmingai skyrėsi. Kartais kompiuteris naudingas norint susipažinti su naujais žmonėmis iš tolimesnių kraštų ar palaikyti su jais ryšius (nemažai darželių ir mokyklų turi partnerius kitose šalyse). Vaikai dalinasi įspūdžiais, idėjomis, o tai ugdo jų kūrybiškumą. Taip pat kompiuteris ar kitos technologijos tokios, kaip telefonas, suteikiai intymumo ar anonimiškumo, kurie padeda išsiugdyti šiuos socialinius ir bendravimo gebėjimus. Atsukime laiką dvidešimt metų atgal ir pagalvokime ar anksčiau nebuvo kažkas panašaus? Buvo rašteliai, vaikai vieni kitiems rašydavo raštelius, kuriuose parašydavo tai ko nedrįsdavo pasakyti. Dabar tai jie daro naudodami SMS ar socialinius tinklus. Noriu pabrėžti, kad šie teigiami naudojimosi kompiuteriu bruožai galimi tik tada, jeigu būvimas prie kompiuterio netrunka ilgiau kaip vieną valandą jaunesniems vaikams ir ne ilgiau kaip dvi valandas vyresnio amžiaus vaikams. Ir būvimas prie kompiuterio yra saugus, su suaugusiųjų priežiūra.
Ar daro kažkokį neigiamą poveikį vaiko psichologijai naudojimasis kompiuteriu? Kada jis tampa žalingu?
Jeigu kompiuteriu naudojamasi be saiko, taip jis gali tapti žalingu. Daugiau nei 2 val. prie kompiuterio praleidžiantiems vaikams 60 proc. didesnė psichologinių problemų tikimybė nei tiems, kurie kompiuteriui skiria mažiau laiko. Iš čia kyla sumažėjusio aktyvumo problema, kuri sąlygoja sveikatos problemas, tokias kaip iškrypęs stuburas, regos sutrikmai ir pan., Taip pat galimi dėmesio koncentracijos sutrikimai, išsekimas, interesų rato susiaurėjimas. Tyrimais nustatyta, kad pernelyg didelis įsitraukimas į bendravimą ar žaidimus su keletu vartotojų vienu metu gali stiprinti vienišumo jausmą ar depresyvumą. Be to, vaikai tampa lengvu išnaudojimo taikiniu virtualioje erdvėje ir apie tai plačiai nušviečiama žiniasklaidoje. Internetas kupinas pornografijos. Prieiga prie seksualumą demonstruojančios medžiagos jauname amžiuje gali iš esmės sutrikdyti vaiko psichologinę sveikatą. Ne mažiau grėsmingi vaikų psichologiniai sveikatai yra smurtiniai žaidimai. Tyrimais nustatyta, kad smurtinio pobūdžio žaidimai mažina vaikų jautrumą prievartai ir sustiprina jų priešiškumą bei agresyvų elgesį.
Kas yra priklausomybė nuo kompiuterio?
Priklausomybė nuo kompiuterio – tai stiprus poreikis kasdien (kiek įmanoma dažniau, dažniausiai valandų valandas) leisti laiką prie kompiuterio. Šią priklausomybę sudaro labai daug simptomų, aš juos netrukus išvardinsiu, bet svarbu pabrėžti, kad vienas simptomas tai dar nėra priklausomybė. Į visą šią problemą reikia žiūrėti visybiškai. O jeigu tėvai turi įtarimų, kad vaikas turi priklausomybę, svarbu tartis su specialistais: su šeimos gydytojais, psichiatrais, psichologais, kurie galėtų kompetentingai diagnozuoti ar tai jau yra priklausomybė. Taigi požymiai: Kompiuteris nebeišjungiamas, nes bijoma prarasti laiko jį įjungiant ir išjungiant. Visa kasdieninė veikla persikelia prie kompiuterio: rengiamasi žiūrit į kompiuterį, valgoma prie kompiuterio ir pan., nustojama domėtis, tuo kas anksčiau teikė malonumą. Nustojama bendrauti su draugais, nes tai atima laiką. Nebegalėjimas atsipalaiduoti, vaikas visą laiką įsitempęs, tiek fiziškai tiek psichiškai. Prašo nupirkti papildomą kompiuterį, dėl viso pikto, jeigu sugestų turimasis. Visiškas nebegalėjimas kontroliuoti laiko prie kompiuterio. Sutrikęs paros laikas. 
Kaip patariate su ja kovoti?
Pirmiausiai norėtųsi kalbėti apie prevenciją. Matykite ir girdėkite ką veikia jūsų vaikai prie kompiuterio. Jeigu tai yra mažamečiai vaikai- nepalikite jų vienų prie kompiuterio, ypatingai prie kompiuterio turinčio interneto prieigą. Įsigykite interneto filtrą, kuris neleis atidaryti svetainių, turinčių draudžiamų žodžių. Ribokite laiką prie kompiuterio. Žaidimams skirtas laikas prie kompiuterio, tegul būna kaip paskatinimas už teigiamą elgseną. Kalbėkitės apie skirtingus kompiuterinių žaidimų veikėjus, tegul daugiausiai šneka vaikas ir jums papasakoja ką jis galvoja apie veikėjo asmenybę ir vertybes, apie jo tikslus. Išsiaiškinkite ar veikėjo vertybės jam patinka ir kurios ne. Remdamiesi žaidimu, aptarkite paties vaiko siekius ir svajones. Nenustebkite, jeigu vaikas apie tai rimtai nesusimąstė ar nenori kalbėti, tegul jis žino, kad tai atvira pokalbiams tema. Savo nuomonę apie žaidimus reikškite aiškiai, tačiau atsargiai. Pabrėžkite, bet įkyriai nekartokite. Pažaiskite tuos žaidimus kartu. Ir pabaigiai norėtųsi pasakyti, kad polinkis daug laiko leisti prie kompiuterio gali būti signalas apie kitus galimus rimtus emocijų ir elgesio sutrikimus, todėl pastebėkite ar nėra pašlijusios svarbiausios vaiko gyvenimo sritys: santykiai šeimoje, draugystės, pasiekimai mokykloje, sveikata ir emocijos. Vaikai dažnai leidžia laiką prie kompiuterio, žaidžia žaidimus siekdami įveikti emocines problemas ar nuslopinti emocinę įtampą. Stebėdami savo vaikus, kada ir kodėl vaikas žaidžia, įžvelgsite ir kitus jo gyvenime vykstančius dalykus, suprasite, kaip jis su jais tvarkosi. Jei vaikas nuolat įsitempęs arba prislėgtas, sunerimęs ir piktas, turėtumėte ieškoti pagalbos.


0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *