Moteriškumas

Published by Donata on

Pavasaris, bundanti gamta, o gal ir atsiradęs romantiškas jautrumas skatina moterį pažvelgti į save. Moteris atsistoja prieš veidrodį ir … labai gaila, bet veidrodžio atspindyje labai dažnai mato tik savo trūkumus. Pastebi atsiradusias naujas raukšles, apžiūri pražilusius ar po dažymo ataugusius plaukus. Pasisukusi šonu, pastebi po karantino suapvalėjusį pilvuką. Lieknutė moteris, vėl atsidūsta žvelgdama į savo atsikišusius kaulus.

O taip norėtųsi būti ta rašytojų aprašyta, dainių apdainuota deivė. Ar susimąstėte, kodėl taip darote? Kodėl pamačius savo atvaizdą veidrodyje nesinori pasidžiaugti savo šypsena ar šelmišku žvilgsniu?

Manau todėl, kad bėgdamos, skubėdamos, besirūpindamos savo visais namiškiais, profesine veikla pamirštame save. Pamirštame puoselėti pirmapradį mumyse degantį moteriškumo židinį. Pas kiekvieną moterį šis židinys unikalus, todėl pasakyti, kas yra tikrasis moteriškumas yra tiesiog neįmanoma. Kiekviena moteris turi sau atsakyti, kas man patinka, kas man svarbu ir ką aš branginu. Vienos moterys sužimba, kai gali save įprasminti mokslinėje veikloje, kitos augindamos vaikus. Kai kurios moterys pražysta puoselėdamos namus, kitos – savo kūną. Taigi, moteris norinti jaustis graži sau, turi eiti keliu, kuris jai tinka ir patinka.

Nesvarbu, kurį kelią moteris pasirinks, būtų išmintinga jį grįsti susitaikymu, kad visi mano išgyvenami jausmai yra būtini, tam, kad galėčiau jausti pusiausvyrą tarp liūdesio ir džiaugsmo, tarp stiprybės ir pažeidžiamumo. Šis susitaikymas išsklaidys iliuziją, kad man visada ir viskas turi sektis. Patirdamos kliūtis, rasite naujas galimybes, išmokstate naujų įgūdžių.

Prisiimkite atsakomybę už savo išgyvenamus jausmus, pasirinkimus ir elgesį. Tik labai labai nedidelė mūsų gyvenimo dalis priklauso nuo aplinkybių, visa kita dalis priklauso nuo Jūsų pačių. Jūs pati turite pasirūpinti savimi, savo psichine higiena, o ne reikalauti, kad tai už jus padarys kiti.

Nepamirškite ir atleidimo. Užsispyrimas ir atkaklus laikymasis savo vien iš principo, toli nenuves.

Žinoma, nepamirškite pasirūpinti ir savo išoriniu grožiu. Kas rytą, nesvarbu ar liksite namie ar keliausite į darbą, apsirenkite tvarkingai, susišukuokite. Jei turite galimybę, užsidėkite bent vieną papuošalą (žiedą, įsiverkite auskarus, o gal turite mėgstamą apyrankę ar kaklo papuošalą). Raskite laiko rutininėms grožio procedūroms kas dieną, bent po penketą minučių ir jumyse vėl įsiliepsnos moteriškumo židinys.

Categories: Straipsniai

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *