Kaip tapti gerais tėvais

Published by Admin on

Kaip tapti gerais tėvais

Dr. Thomas Gordon knyga „Kaip tapti gerais tėvais“. Vaikų atsakomybės ugdymo programa“ bando tėvams atsakyti į nuolat kylančius klausimus: 
* Kokį aš noriu matyti savo vaiką? 
* Kokias jo savybes aš noriu ugdyti? 
* Kada jį pagirti ir kada nubausti? 
* Kodėl kartais mano vaikas elgiasi netinkamai?
* Kaip išspręsti konfliktines situacijas? 
* Kiek kaip tėvas/mama esu atsakingas už vaiko auklėjimą?
* Kodėl aš jo nesuprantu?
* Kodėl prarandu kontrolę?
Atsakymų į šiuos ir kitus klausimus ieškome skaitydami literatūrą, kreipiamės pagalbos į specialistus. Tačiau surasti atsakymus ne visada pavyksta.

„Perskaičiusi šią knygą dar kartą įsitikinau, kad visa, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtinga, yra paprasta. Vaikai… trokšta meilės, šilumos ir supratimo. Jie nori būti išgirsti!!!!Tuo keliu ėjau ir aš, kai vieną dieną įvyko stebuklas: į mano rankas papuolė dr. Thomaso Gordono knyga apie vaikų auklėjimą Parent Effectiveness Training (P.E.T.). Perskaičiusi šią knygą dar kartą įsitikinau, kad visa, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtinga, yra paprasta. Vaikai… Jų norai tokie maži. jie trokšta meilės, šilumos ir supratimo. Jie nori būti išgirsti!!!!

Šios knygos autorius man padėjo suprasti, kad vaikai iš tikrųjų nėra blogi ar išdykę – jie tiesiog siekia patenkinti tam tikrus momentinius savo poreikius:
kūdikis verkia, nes yra alkanas, keturmetis piešia ant sienos, nes jam nuobodu ir jis nori žaisti, šešiolikmetis grįžta į namus vėliau už jus, nes trokšta būti su draugais.

Akimirkos, praleistos su mylimu žmogumi, ypač su vaiku, yra neįkainojamos. Tad išmokime kalbėtis su vaikais taip, kad jie mus išgirstų, išmokime klausytis savo vaikų, kad jie jaustųsi suprasti, išmokime spręsti šeimoje kylančius konfliktus taip, kad nė vienas šeimos narys nesijaustų nuskriaustas.

Rūta Kacucevičiūtė, UAB „ProCoaching“ įkūrėja ir vadovė

Iš anglų kalbos vertė Regina Bylienė

https://www.patogupirkti.lt/knyga/Kaip-tapti-gerais-tevais.html
Categories: Test

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *