Depresija. Pagalba. Sprendimo būdai.

Published by Admin on

Depresija. Pagalba. Sprendimo būdai.

Rudenį ilgėjant tamsiam paros metui, lietui lyjant ir apniukus niūram orui, daugelį apninka liūdesys, depresinė nuotaika (Depresija (lot. depressus – tylus, žemas, nuleistas, gilus) – liguistai prislėgta nuotaika. Tai nuotaikos sutrikimas, kuris pasireiškia liūdna nuotaika, sumažėjusiu pasitenkinimu, interesų praradimu, energijos išsekimu, padidėjusiu nuovargiu).Vis labiau norima užsidaryti vienam namuose, atsiriboti nuo draugų, pažįstamų ar netgi šeimos narių. Dažnai tiek apie save, tiek apie kitus galvojama negatyviai, pesimistiškai. Prisimenamos senos nuoskaudos, neįgyvendinti planai, svajonės. Atsiranda beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmai. Labai svarbu suprasti, kad tai gali būti depresijos, klastingos ligos simptomai, kurie gydant išnyksta. Žemiau pateikiami galimi savipagalbos būdai, kaip sumažinti liūdesį ir depresinę nuotaiką:

Stenkitės laikytis psichinės higienos, t.y. sveikai maitinkitės, laikykitės darbo, poilsio ir miego rėžimų.
Nepiktnaudžiaukite alkoholiu (,,nekelkite” nuotaikos alkoholio pagalba).
Turėkite aiškią dienotvarkę, kurioje atsispindėtų ir jums malonumą teikiančios veiklos ir dienos tikslai (pvz.: susitikti su drauge, išsiplauti indus, ar darbe ramiai dirbti).
Neapleiskite veiklų, kurios jums buvo malonios iki atsirandant depresijos simptomams.
Kaip galima daugiau bendraukite, būkite su šeimos nariais, draugais ar tiesiog būkite tarp žmonių, nors ir labai norisi būti tyliai, vienam namuose.
Stenkitės, pagal galimybes, kaip galima daugiau judėti: darykite mankštą, eikite pasivaikščioti bet kokiu oru, nes fizinis aktyvumas padeda įveikti depresiją.
Užsiimkite kūrybine veikla (megzkite, nerkite, siuvinėkite, pieškite, rašykite eiles ir pan.,).
Aplankykite visuomeninius kultūrinius rengnius, kurie atspindėtų jūsų interesų ratą.
Nedarykite skubotų ir neapgalvotų svarbių gyvenimo sprendimų.
Pasikalbėkite apie savo sveikatos būklę su gydytoju.
Lankykitės pas psichologą, kuris padės geriau suvokti save, savo liūdesio, nerimo ir baimių šaltinius, vidinius konfliktus ir jų prasmę depresijos atsiradimui.
Lankykite, sergančiųjų depresija, paramos grupes.
Kiekvieną vakarą pergalvokite visus dienos įvykius ir įvardinkite: malonumą suteikusias situacijas; tai ką šiandien sėkmingai įvykdėte; ką šiandien pavyko padaryti, ko jums nepavyko anksčiau?

Categories: Straipsniai

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *